Finty Facebook Fejsbuk Cestovanie - cestovateľský server, cestopisy    

 
 
 

HLAVNÉ MENU

MAPA

Peru mapa
   
 
 
 

PERU 

 

Slovenčiny do hier

   
 

 

 
 
  Ponuka leteniek
 
   
 
 
 
  Vaše názory
 
 
 
 
 
 
 

auna a flóra by nemala chýbať v popise o tak bohatej krajine ako je Peru. Práve tu totiž nájdete niekoľko skvostov živej prírody, ktoré nemusia byť jedinečné len pre Peru, avšak stojí za pozornosť si spomenúť niektoré z tých, ktoré aj pre miestnych znamenajú mnohé.

 
     
 
 
 
Zvieratá v Peru
 
 
Asi pre každého najznámejšie zviera Peru je Lama. Málokto však vie, že severnú oblasť krajiny tvorí známy Amazonský prales, na území Peru vyviera niekoľko prameňov rieky Amazonky a nielen sever krajiny tak je domovom stovkám až tisícom rôznych živočíchov. Tie najzaujímavejšie aspoň vo fotografiách a menovite.
 

vzácny kapucín hnedý

 

vzácny hoatzin

vzácny Kapucín hnedý   vzácny Hoatzin

Kakadu Inka

 

Parakeet Farebný

Kakadu Inka  

Parakeet Farebný

     
PERU: Krokodíly, hady   Sklené žaby
Krokodíly, hady a množstvo druhov jašteríc, či leguánov.   "Sklené" žaby a iné druhy stromových, ale aj jedovatých žiab.
     
Peruánska Lama, niekoľko druhov   PERU: Tayra (Eira barbara)
Lama, huňatá alpaca a iné druhy   Tayra (Eira barbara)
     
PERU: Rupicola peruviana  

Skalník Andský
(
Rupicola Peruviana)

Národný vták krajiny.

     
     
 
 
 
Rastliny
 
 
Od hojnosti fauny sa odvíja aj samozrejmí hojnosť flóry. Tisíce druhov rastlín, stovky druhov stromov. Je toho naozaj mnoho, no nedá sa odpustiť spomenúť dôležitý kvet strom  Cantuca, alebo Cacaueiro, čo je v Inkskom jazyku Kakaovník. V obrázkoch ďalší významný strom síce nieje, no istotne ste už mali možnosť počuť o chinínovníku, ktorý má aj v histórií svoju úlohu, ako súčasť erbu krajiny.
     

 

Katuka (Cantuca)  

kakaovníky

     
     
 
 
 

 

 
 
  Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkovho či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
Tomi www.elsalvador.sk  All right reserved
© 2008 - 2009 atc., zdroj a foto: vytvorené pre CK Eximtours