Finty Facebook Fejsbuk Cestovanie - cestovateľský server, cestopisy    

 
 
 

HLAVNÉ MENU

MAPA

Peru mapa
   
 
 
 

PERU 

 

Slovenčiny do hier

   
 

 

 
 
  Ponuka leteniek
 
   
 
 
 
  Vaše názory
 
 
 
 
 
 
 

L

udia v Peru sú nenároční, spokojní s prevládajúcim optimizmom. Vydáte sa na výlet loďou a pri brehoch Vás vítajú predavačky šatiek, kobercov a dečiek, samá ručná práca a skutočná kvalita. Ak Vás tu budú presviedčať o kvalite a o skvelej cene, môžete im veriť. Peruánci sa vo všeobecnosti venujú chovu dobytka, poľnohospodárstvu, v mestách zas mestskými prácami, celkom bežnými ako u nás. Veľkomestá, diaľnice, finančné centrá, vysoké školy, univerzity, armáda. Akoby krajine nechýbalo už nič.

PERU

 
 
 
 
 
Pracovité ruky
 
 

D

nešný Peruánci, žijúci v oblastiach cestovného ruchu, turizmu a podobne vedia ako ponúknuť naozaj mnoho. Zručné šičky a tkáčky dokážu vytvoriť naozaj krásne výrobky. Je pre nich priam typické farebné oblečenie, kombinácie, ktoré by u nás označili za gýč, no akonáhle by ste sa vo farbách objavili tu, nepovedia vám nič. Budete sa cítiť ako medzi svojimi. Kontrasty farieb pôsobia na náladu. Celkovo sú Peruánci asi šťastný národ, keďže som za celé roky nevidel jedinú fotografiu zamračeného Peruánca. Možno je to tým, že sa do namiereného objektívu vždy radi usmejú, alebo je to už dané ich povahou. Väčšina z nás asi nepozná život, v ktorom sa netreba niekam stále ponáhľať. Máme im čo závidieť.

Ak sa dostanete na akékoľvek námestie ktoréhokoľvek mesta v niektorej z turistami navštevovaných oblastiach, takmer s istotou stretnete hneď niekoľkých obchodníkov obchodníčok so stovkami náramkov, náhrdelníkov, textilných výrobkov, či píšťaliek. Skvelé sú návštevy turistických obchodov kde si môžete nakúpiť suvenírov celý ruksak. Niektoré doma zrejme nenájdete. Prevládajúce farby, použitie textilu, dreva a kože. Všetko z prírody.

V mestách sú Peruánci dobrí hudobníci, a celkom pracovití nenároční ľudia. Ako sa spomína už v časti o živote na vode, dokážu mesiace stavať ostrov z rákosia a blata, s domom, zatiaľ čo žena taktiež pracuje, hoci s dieťaťom stále na rukách.

 
 
 

 

 
 
  Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkovho či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
Tomi www.elsalvador.sk  All right reserved
© 2008 - 2009 atc., zdroj a foto: vytvorené pre CK Eximtours