Finty Facebook Fejsbuk Cestovanie - cestovateľský server, cestopisy    

 
 
 

HLAVNÉ MENU

MAPA

Peru mapa
   
 
 
 

PERU 

 

Slovenčiny do hier

   
 

 

 
 
  Ponuka leteniek
 
   
 
 
 
  Vaše názory
 
 
 
 
 
 
 

Do tohto ďalekého raja sa môžete ľahko dostať bez komplikácií aj Vy. Poznávacie zájazdy po Peru v zimnej sezóne ponúka slovenská Kartago tours, a.s. a české EXIM tours, a.s.. Program poznávacieho výletu Vám umožní príjemným, neuponáhľaným spôsobom zoznámiť sa s vybranými najpozoruhodnejšími historickými, prírodnými i kultúrnymi monumentmi a zaujímavosťami jednej z najzaujímavejších krajín sveta. Návšteva Peru patrí istotne k celoživotným zážitkom. Malo by byť komukoľvek povinnou zastávkou pri spoznávaniu koreňov ľudskej civilizácie na latinskoamerickom kontinente.
 

  SK - www.kartago.sk
 

  CZ - www.eximtours.cz
 

 
 
 
 
 
Poznávací okruh - Peru - Do ríše Inkov
 
 
Poznávací zájazd:
8 denný poznávací zájazd do Peru kombinovaný s pobytom na ostrove Isla Margarita

Deň 1
Praha – Isla Margarita
Odlet z Prahy na Isla Margaritu priamym charterovým letom ČSA. Privítanie na letisku v Porlamare. Transfer do hotela na Isla Margarite na úrovni ***. Zvyšok dňa voľno.

Deň 2
Isla Margarita

Odpočinok na Isla Margarite s možnosťou fakultatívnych programov.

Deň 3
Isla Margarita - Caracas – Lima

V ranných hodinách transfer na letisko v Porlamare, odlet do Limy s medzipristátím a zastávkou v Caracase ( lietajú miestne letecké spoločnosti Conviasa, Lanperu a Aeropostal). Po pristátí v Lime privítanie na letisku. Transfer do hotela na úrovni *** / **** (podľa zakúpenej kategórie). Nocľah.

Deň 4
Lima – Cusco

Po raňajkách v hoteli transfer na letisko v Lime, odlet na Cusco, let trvá asi 90 minút. Privítanie na letisku a transfer do hotela na úrovni *** / **** (podľa zakúpenej kategórie). V popoludňajších hodinách prehliadka mesta Cusco, ktoré je najkrajším mestom Peru a bolo založené v 12. storočí. Navštívite Plaza de Armád, hlavné námestie mesta, ktoré bolo v minulosti obklopené hradbami a v minulosti bolo miestom korunovácií. Ďalej navštívite pamiatky mesta, ku ktorým jednoznačne patrí chrám Slnka Coricancha, na pozostatkoch ktorého dnes stojí kostol svätého Dominika, inkské kúpele a pevnosti Sacsayhuamán a Ollantayatambo. Transfer do hotela, ubytovanie.

Deň 5
Cusco – Sacred Valley

Celodenný výlet. Po raňajkách transfer do Urubamba Sacred Valley, ktoré je známe

ako dôležitá a významná zložka kultúry Inkov. Nájdete tu ruiny z doby Inkov, ale tiež prekrásne pestrofarebné a starobylé dedinky a navštívite aj pravý indiánsky trh ( otvorené v utorok, štvrtok a nedeľu). Transfer do hotela na úrovni *** / **** (podľa zakúpenej kategórie). Nocľah.

Deň 6
Sacred Valley – Machu Pichu – Cusco

Po raňajkách v hoteli transfer do jednej zo starobylých dediniek Ollantaytambo na železničnú stanicu, odkiaľ bude nasledovať odchod do známej dedinky Machu Pichu (Aguas Calientes), cesta vlakom trvá približne 90 minút. Nasleduje transfer na Machu Pichu, kde pešo vystúpite hore k citadele obklopenej vysokými horami a tropickou vegetáciou. Potom sa vrátite späť do Aguas Calientes, kde je naplánovaný obed v jednej z typických miestnych reštaurácií. Po obede cesta vlakom späť do Cusca, transfer do hotela a ubytovanie. Nocľah.

Deň 7
Cusco – Puno

Po raňajkách transfer na autobusovú zastávku, odkiaľ nasleduje odchod do Puna, juhovýchodného mestečka Peru, ktoré leží neďaleko známeho jazera Titicaca. Puno je dôležitým poľnohospodárskym mestom a je známe ako hlavné centrum kultúrnych folklórnych tradícií. Cesta autobusom do Puna trvá cca 8 hodín. Po ceste dostanete obed a zastavíte sa pri troskách Piquillacta ( názov pochádza zo slov „piqui“ a „llacta“, čo v preklade znamená „blšie mesto“). Toto mesto nie je len miestom architektonických pamiatok, ale pýši sa aj nádhernou krajinou. Táto tu vznikla podľa legendy vďaka princeznej Sumak, ktorá mala mnoho milencov, a z obavy, že si nebude môcť vybrať svojho vyvoleného, sa rozhodla, že si zoberie prvého princa, ktorý do jej zámku dodá vodu. Ďalej navštívite Andahuaylillas, malý kostol zo 16. storočia, a Raqchi, kde sa nachádzajú pozostatky významnej archeologickej budovy, nazývanej Virakočov chrám. Po príchode do Puna transfer do hotela na úrovni *** / **** (podľa zakúpenej kategórie). Nocľah.

Deň 8
Puno – jazero Titicaca

Po raňajkách transfer do prístavu v Pune, kde sa nalodíte na loď a budete sa plaviť smerom k jazeru Titicaca, ktoré je svojou nadmorskou výškou 3820 m najvyššie položeným jazerom na svete a je zároveň najväčším v južnej Amerike. Plavba trvá cca 1 hodinu. Potom navštívite ostrov Taquile, ktorý obýva cca 3000 indiánov hovoriacich jazykom quechua a kde bude pripravený obed . Ďalšou zastávkou je plávajúci ostrov Uros. V poobedňajších hodinách návrat do hotela. Nocľah.

Deň 9
Puno – Lima

Po raňajkách transfer na letisko Juliaca, odkiaľ nasleduje let do Limy, ktorý trvá cca 2 hodiny. Po prílete privítanie na letisku v Lime, transfer na hotel na úrovni *** / **** (podľa zakúpenej kategórie). Popoludňajšia prehliadka mesta Lima, ktoré je hlavným mestom Peru, a ktoré má okolo 6,9 milióna obyvateľov, teda takmer štvrtinu celkového počtu obyvateľov Peru. Mesto bolo založené v roku 1535 španielskym dobyvateľom Franciscom Pizarrom ako „mesto kráľov“. Historické centrum mesta sa stalo súčasťou UNESCA z dôvodu veľkého počtu historických budov a pamiatok z čias španielskej nadvlády. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky tu patrí katedrála zo 16. storočia, katakomby, Národné múzeum a určite Vás zaujme i prezidentský palác. Nocľah.

Deň 10
Lima – Caracas – Isla Margarita

Po raňajkách transfer na letisko v Lime. Odlet do Porlamaru s medzipristátím a zastávkou v Caracase. Po pristátí v Porlamare privítanie na letisku a transfer do vybraného hotela. Ubytovanie.

Deň 11./11.-14.
Pobyt na Isla Margarite v hoteli na pláži s programom AI na úrovni ***+.

Deň 12./15.
Ukončenie pobytu na Isla Margarite, transfer na letisko k odletu do Prahy.

Deň 13./16.
Prílet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.
Termíny a ceny poznávacích zájazdov sú uvedené v cenníku. Zájazd je ponúkaný na 13 alebo 16 dní.

 
 
 

 

 
 
  Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkovho či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
Tomi www.elsalvador.sk  All right reserved
© 2008 - 2009 atc., zdroj a foto: vytvorené pre CK Eximtours