Finty Facebook Fejsbuk Cestovanie - cestovateľský server, cestopisy    

 
 
 

HLAVNÉ MENU

MAPA

Peru mapa
   
 
 
 

PERU 

 

Slovenčiny do hier

   
 

 

 
 
  Ponuka leteniek
 
   
 
 
 
  Vaše názory
 
 
 
 
 
 
 

Symboly štátu zrejme nechýbajú jedinej krajine na svete. Každý jeden má pritom úlohu propagovať - symbolizovať krajinu. Ako my máme národný strom lipu, aj v Peru majú národný strom - či skôr kvet. Nechýba národný vták a klasická vlajka so štátnym znakom, či dôležitá hymna <<<<.

 
     
 
 
 
Symboly krajiny
 
 
     
PERU národná zástava   Národná zástava

Vytvorená v roku 1820. Hovorí sa, že farby na Peruánskej zástave vznikli v mysli generála San Martina počas oslobodzovacích bojov, keď sledoval lietajúcich parihuanaov (Parihuanas je druh plameniaka s červenými krídlami a bielym spodkom) po tom čo sa zobudil po odpočinku na púšti Paracas.

     

PERU Národný erb

  Národný erb

Parlamentné právo ustanovené Simonom Bolivarom v roku 1825 je úzko späté s Peruánskym erbom. Skladá sa z troch polí: modrá obloha s vicunom (divé juhoamerické zviera druhu lama, či alpaky), pozerajúcim dnu, v ďalšom okne na bielom pozadí je chinínovník, zatiaľ čo v treťom, dolnom krvavom okne je vysypané zlato. Všetky tri symboly reprezentujú prírodné bohatstvo krajiny. Úplne hore je veniec z dubu, stromu sily. Na oboch stranách vejú zástavy.

 
 
 
Ostatné symboly krajiny
 
 
     

PERU:  Skalník Andský (Rupicola peruviana)

  Skalník Andský (Rupicola peruviana)

Prekrásny vták s jasne oranžovým sfarbením a čiernými krídlami. Stredne veľký vták, živiaci sa najmä ovocím. Je rozšírený aj v okolitých susedných štátoch, no najväčší výskyt má práve v Peru. Samček má viacero samičiek. Samička stavia hniezda v skalnatých miestach s pomocou blata a stebiel trávy a slamy.

     
Peru flower Cantuca  

Kvet stromčeka Cantuca

Cantuka, ktorej sa často hovorí aj Kantuka - odbornejšie:  Cantua buxifolia alebo Fuchsia buxifolia bola vyhlásená za národný kvet Peru.

     
 
 
 

 

 
 
  Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkovho či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
Tomi www.elsalvador.sk  All right reserved
© 2008 - 2009 atc., zdroj a foto: vytvorené pre CK Eximtours